Ha sikeresen túlélte a szilveszteri tűzijáték, alkohol abulzus okozta ártalmakat, kezdje az új évet lencsével és I.C.E. névjegy elkészítésével.

Míg a lencsétől annyi pénze lesz, hogy új bankszámlát kell nyisson, hogy elférjen az összes, addig a fent említett névjegy elkészítésével megkönnyítheti a saját és a megmentői életét baleset esetén.

„A mentősök, tűzoltók stb. arra jöttek rá, hogy baleseteknél és más szerencsétlenségeknél, a szerencsétlenül járt személyeknél fellelhető a mobil telefon. A mentőakciónál azonban ők nem tudják, hogy a számtalan név közül kit értesítsenek hozzátartozóként a balesetről. Ezért olyan ajánlást tettek, hogy mindenki tegye be a mobiljába a szükség esetén értesítendő személy(-ek) nevét és számát. Ilyen esetekre jött létre az ICE (In Case of Emergency) nemzetközi pszeudonim. E név alatt bejegyezhetnénk azoknak a személyeknek a nevét és telefonszámát, akiket az ilyen esetekben értesíthetnek a mentők, tűzoltók, ill. a rendőrség. Amennyiben több személyt kívánnánk megadni, akkor ICE1, ICE2, ICE3 stb. pszeudonim alatt lehetne őket feltüntetni. Ez a megoldás egyszerű, nem kerül semmibe és hatékony lehet.”


 

Ugyan a fennti levél spamnak minősült, sőt Györfi Pali szerint nem segíti a mentősök életét, legfeljebb a rendőrökét és a kórházi személyzetét. Azért vicces, hogy az OMSZ szinte elhatárolódik egy világszerte használt ötlettől, melyet a vodafone felmérése szerint felhasználóik huszonöt százaléka alkalmaz.

Az okos telefonnal rendelkezők ingyenesen letölthetnek különböző alkalmazásokat, ha nem elégednek meg az egyszerű névjegyes megoldással és az életét megmentőket dizájnos ICE-vel szeretnék meglepni.

 Még egy indok, amiért érdemes I.C.E.-t készíteni a telefonon:

„Béla megcsókolta feleségét, gyengéden megsimogatta gyermekeit és beült autójába. Beindította a motort, még egyszer búcsút intett, aztán lehúzta a jegygyűrűt ujjáról. Felhívta Terit, a szeretőjét, hogy tizenöt perc múlva már az ő ajkát csókolja. Beszélgetés után gyorsított, nehogy kárba vesszen amúgy sem gyakori spontán erekciója. Már szinte szeretője ágyában érezte magát, amikor az anyósülés felőli ablakon beköszönt egy kisteherautó. A kiérkező mentők rövid vizsgálat után megállapították, hogy néhány karcolást leszámítva semmi baja, viszont eszméletlen. Elővették a telefonját és tanácstalanságukban felhívták szebbreményű Terézt, mint utolsó hívott számot. Béla felesége egy óra múlva ért be a kórházba, arra a megható látványra, hogy a még mindig komóciós férje azt hiszi megérkezett szeretőjéhez és kéjsóvárgó mosollyal fogdossa Tercsi csecsét.”

Tanulság: Ha már félre kXXsz, legalább legyen I.C.E. a telefonkönyvedben…